SMS sp. z o.o. powstała w Warszawie w 1946 r. pod nazwą Spółdzielnia Mechaników Samochodowych SMS. Szybko staliśmy się liczącą i rozpoznawalną firmą na rynku. Do najbardziej znanych, w ówczesnych czasach naszych wyrobów należał ekspres do kawy (który królował w większości polskich kawiarni, restauracji i barów), oraz saturator – wózek do wody  gazowanej, nieodłączny wizerunek ulicy tamtych czasów.

Pod koniec lat 50 rozpoczęliśmy produkcję sterylizatorów. Pierwsze nasze sterylizatory znacznie się różniły od tych obecnie produkowanych. Posiadały one pionowe komory i były szczelnie zamykane korbą. Przełomowym modelem był ASHE, który był wyposażony w poziomą komorę. To pozwoliło na stworzenie pierwszych sterylizatorów przelotowych.

Tak narodziła się najpopularniejsza do dzisiaj seria sterylizatorów z rodziny AS 66, stale rozwijana, unowocześniana i dzięki temu najpopularniejsza na rynku. Dopełnieniem tej gamy produktów są mniejsze sterylizatory z rodziny AS 44 oraz AS 366.

Nie zaniechaliśmy jednak prac nad modelami z komorą okrągłą i stworzyliśmy rodzinę sterylizatorów laboratoryjnych ASL. Jest to dziś bardzo popularna seria sterylizatorów, które cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Ponad 70 lat działalności

Szeroka gama produktów

Serwis

Zadowolenie klientów

Sterylizatory to nie jedyne produkty, które oferujemy, jak chociażby myjnie dezynfektory, zgrzewarki czy meble ze stali nierdzewnej. Choć koncentrujemy się na kompleksowym wyposażaniu centralnych sterylizatorni, to także firmy z branży farmaceutycznej, szeroko rozumianego przemysłu czy laboratoria znajdą bogatą ofertę sprzętu.