Meble produkowane przez SMS wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, ale również wieloletnią trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór produktów w następujących kategoriach:

  • stoły
  • transport
  • przechowywanie
  • umywalki chirurgiczne
  • wyposażenie dodatkowe

Stoły stanowią podstawową powierzchnię do pracy, dlatego oferujemy szeroki wybór stołów do różnych zastosowań.

Stoły robocze dostępne są w dwóch wysokościach przystosowanych do pracy w pozycji siedzącej i stojącej. Mamy świadomość, że meble stawiane są do istniejących pomieszczeń, które najczęściej są już częściowo umeblowane. By ułatwić naszym klientom zagospodarowanie przestrzeni oferujemy stoły w trzech szerokościach i długościach od 60 do 200 cm. Dostępne jest również wyposażenie dodatkowe w postaci półek, szafek czy nadstawek.

Stoły zlewozmywakowe dostępne są w jednej wysokości, przystosowane do pracy na stojąco. Duży wybór długości blatów i konfiguracji z jedną, dwoma lub trzema komorami sprawia, że możemy idealnie dopasować stół zlewozmywakowy do przeznaczonej dla niego przestrzeni oraz potrzeb.

Proponujemy również stoły specjalne dedykowane do konkretnych prac. Na przykład stanowisko do pakietowania, które stanowi bardzo rozbudowaną wersję stołu roboczego. Konstrukcja ta umożliwia ustawienie zgrzewarki, zamocowanie dystrybutora rękawów i powieszenia koszy, czyli wszystkiego co jest potrzebne do przygotowywania pakietów do sterylizacji. Wyposażenie dodatkowe pozwala na zwiększenie funkcjonalności tego stanowiska.

Stół podświetlany jest kolejnym stołem specjalnym. Podświetlana matowa, hartowana szyba na środku stołu czyni go niezastąpionym narzędziem do przeglądania, sortowania i składania bielizny chirurgicznej oraz innych materiałów. Jeśli potrzeba większej przestrzeni robaczej stół ten może być łączony z innymi stołami.

Wózki narzędziowe zostały zaprojektowane tak, by nie tylko ułatwić transport materiałów, narzędzi i sprzętu do sterylizacji, a następnie na oddziały, ale również by ułatwić korzystanie z wysterylizowanych przedmiotów (np. podczas operacji czy zabiegów).

Wózki zamykane pozwalają na transport materiałów sterylnych lub skażonych w sposób izolujący je od otoczenia. W przypadku konieczności użycia jeszcze większej bariery proponujemy wózki z zamykane z uszczelką w drzwiach.

Oferujemy również wózki specjalne do transportu koszy sterylizacyjnych, arkuszy papieru, oraz pojemników i koszy zgodnych z normą ISO.

System modułowy składający się z szafek, blatów, szaf oraz szafek wiszących pozwalający na wybór zestawu mebli, który jest idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb danej jednostki/instytucji/oddziału. Niezależnie od tego, czy jest to blok operacyjny, sala zabiegowa, centralna sterylizatornia, laboratorium czy apteka nasi pracownicy pomogą dobrać zastaw mebli który zwiększy wygodę, komfort i wydajność pracy.

Ponadto oferujemy otwarte regały z półkami pełnymi, jak i perforowanymi, dostosowane wymiarów standardowej jednostki wsadu, palety magazynowe ze stali nierdzewnej oraz półki naścienne.

Bezpieczeństwo pacjentów i personelu jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego w naszej ofercie znajdują się również umywalki chirurgiczne. Niezależnie od tego, czy jest to sala zabiegowa, centralna sterylizatornia czy zakład przemysłowy, wszędzie tam, gdzie stosowane są podwyższone wymogi sanitarne i wymagane jest staranne mycie rąk, tam doskonale sprawdzą się nasze umywalki. Jeżeli konieczny jest jeszcze wyższy poziom higieny dostępne są modele umywalek z bateriami bezdotykowymi.

Przepust podawczy umożliwia przekazywanie materiałów, narzędzi i sprzętu skażonego w sposób bezpieczny pomiędzy dwoma pomieszczeniami (np. z sali operacyjnej do strefy brudnej bloku operacyjnego), jednocześnie uniemożliwiając ruch personelu pomiędzy tymi pomieszczeniami.

Stanowiska do namaczania opasek gipsowych stanowią bardzo wygodne rozwiązanie dla na przykład gabinetów ortopedycznych. Nie tylko pozwalają one namoczyć gotowe opaski gipsowe, ale również zapobiegają zapychaniu się odpływu dzięki wyjmowanemu odstojnikowi na gips. Wykonanie ze stali nierdzewnej sprawia, że stanowisko jest łatwe do umycia i utrzymania w czystości.

Oprócz tego w ramach wyposażenia dodatkowego oferujemy ławki do zmiany i przechowywania obuwia, podesty jedno- i dwu-stopniowe oraz stelaże do worków na odpady.